Format pracy:
- Dowolny format mieszczący się w wymiarach 320 x 450 mm pełnego zadruku SRA3
- mamy możliwość druku formatu banerowego 330 x 760 mm, wyceny indywidualne
Format projektu:
- Projekt musi mieć maks. wymiar 320 x 450 mm, w formacie tym muszą zawierać się min. 2 mm spady. Grafika powinna być wyciągnięta na min. 2mm spadu.
- Akceptujemy pliki w formatach: .cdr, .eps, .jpg, .tiff, .pdf, w przestrzeni kolorystycznej CMYK.
- Druk jest odporny na wodę oraz na działanie promieniowania UV
- Druk na papierach powlekanych można laminować i lakierować.
- Powtarzalność kolorów: w obrębie jednego arkusza mogą wystąpić odchylenia w interpretacji tej samej barwy.
- Czarna apla: aby uzyskać pełną, ciemną czerń należy użyć koloru czarnego zbudowanego ze składowych 33%C 33%M 33%Y 100%K.
Co to jest druk cyfrowy?
Druk cyfrowy jest metodą pozwalającą na bardzo szybkie przeniesienie grafiki czy tekstu na nośnik, którym najczęściej jest papier. Głównym elementem tej metody jest naświetlenie specjalnego wałka podłączonego do kasety z tonerem. Następnie obraz przedstawiony na wałku zostaje przeniesiony na nośnik.
Ważnymi cechami, wyróżniającymi druk cyfrowy od innych jest brak konieczności tworzenia formy drukarskiej, jak przy innych metodach, np. solwentowej. Materiał, który ma zostać naniesiony na papier czy inny nośnik jest dostępny wyłącznie w postaci danych komputerowych.
Taka technika pozwala na wprowadzanie niewielkich zmian w materiale po wydrukowaniu jednej lub kilku odbitek. Nie jest to możliwe przy tradycyjnych formach. Pozwala to także na znacznie szybsze realizowanie poszczególnych zamówień.
Maszyny wykorzystywane w tej metodzie umożliwiają tworzenie grafik czy napisów na różnych nośnikach. Najczęściej jest to oczywiście papier, jednak można także stosować tkaniny, tworzywa sztuczne czy folie. Ogranicznikiem stosowania poszczególnych materiałów jest grubość, jak również elastyczność (druk cyfrowy sprawdza się tylko przy materiałach giętkich).
Zastosowanie druku
Druk cyfrowy stosuje się najczęściej w przypadku nieco mniejszych formatów. Zazwyczaj największym jest A2+. Nie musi być to jedynie papier, ale także inny giętki i cienki nośnik. Świetnie sprawdza się przy wydrukach o standardowej jakości i precyzji (jest ona nieco mniejsza niż w przypadku offsetu).
Producenci chętnie wykorzystują tę metodę przy tworzeniu etykiet z kodami kreskowymi czy innymi elementami zmiennymi.
Omawiana przez nas technika świetnie sprawdza się także w przypadku druku większej ilości niewielkich materiałów, takich jak chociażby foldery, ulotki, cenniki, teczki, albumy do zdjęć, materiały konferencyjne, kalendarze, zaproszenia czy wizytówki.
Najważniejsze zalety druku
• Szybkość druku – przygotowanie materiału do przeniesienia na nośnik nie zajmuje dużo czasu;
• Wysoka jakość wydruku – jest ona znacznie wyższa od innych metod oraz plotera; w zależności od wykorzystywanego urządzenia precyzja może być przybliżona do techniki offsetowej;
• Możliwość wykorzystania innych nośników niż papier – cienkie tworzywa sztuczne, tkaniny;
• Niskie koszty druku – brak konieczności stosowania formy oraz szybkość wykonywania kolejnych zamówień znacznie zmniejszają koszty realizacji zleceń;
• Możliwość personalizacji kolejnych wydruków;
Jak działamy
Prowadzona przez nas drukarnia specjalizuje się między innymi w realizacji zamówień na drug cyfrowy. Nowoczesne maszyny oraz wykwalifikowani pracownicy gwarantują najwyższą jakość wydruku, a także szybki czas wykonania zleceń.
Jesteśmy otwarci na zamówienia już od 1 sztuki, w dowolnym formacie do A2. W zależności od potrzeb i oczekiwań klientów, możemy wykonywać między innymi wizytówki, foldery, ulotki i wiele innych.
Dbając o kompleksowość naszych usług proponujemy także druki z papieru syntetycznego na bazie poliestru. Świetnie sprawdzą się między innymi przy tworzeniu etykiet dla roślin, materiałów POS, menu, biletów wstępu czy cenników.